Praktykowanie wdzięczności

Praktykowanie wdzięczności

Piątek. Dla wielu z nas jest to wreszcie czas na chwilę oddechu.🧘 Chwilę zatrzymania, chwilę dla siebie. Możemy wypić kawę/herbatę i zatopić się we własnych rozmyślaniach. 🛀Możliwe, że wiele z nich będzie krążyć wokół codziennych zmartwień czy obowiązków. Co na obiad, czy rachunki zapłacone, czy Janek poprawi tę matematykę, czemu dzieci tak krzyczą, co trzeba robić w poniedziałek w pracy… 💭Ta lista może być bardzo długa.

Chwileczkę… To przecież piątek. I nasza kawa/herbata. ☕Warto byłoby inaczej spożytkować tę chwilę czasu dla nas. Pomyśleć za co jesteśmy… WDZIĘCZNI. 🤗Tak, wdzięczność wygląda na dobry pomysł na początek weekendu. Pozwoli nam na zatrzymanie się chociaż przez chwilę na tych pozytywnych aspektach naszego życia. Dostrzeżenie tej iskry światła wokół mniej przyjemnych wydarzeń.✨ Dostrzeganie pozytywów w trudnych warunkach nie jest łatwe, ale nawet podjęcie próby pozwala nam na zadbanie o swój dobrostan psychiczny 😌 I docenienie tych drobnych rzeczy, których na co dzień nie widzimy. Możemy uczynić z tego ćwiczenie dla naszych dzieci – za co są wdzięczne i czemu / komu.

Pomogą wam w tym załączone niżej karty w wersji wdzięczności komuś i wdzięczności za coś. Możecie wspólnie zastanowić się za co jesteście wdzięczni lub komu byście chcieli okazać wdzięczność – może to będzie ktoś z rodziny i dzięki temu poczuje, że ktoś widzi jego starania? 🤔Możliwości jest wiele, a wspólne okazywanie wdzięczności przynosi wiele korzyści: cementuje więzi rodzinne,👨‍👩‍👧‍👧 skupia na wspólnym celu, odpręża, choć jednocześnie zmusza do zastanowienia i ćwiczenia w uważności i dostrzeganiu drobnostek oraz przyniesie radość adresatowi. To wiele korzyści z krótkiej, wspólnej chwili refleksji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij